...

Depilácia

Depilácia voskom

Depilácia pomocou horúceho vosku patrí medzi najpopulárnejšie spôsoby odstraňovania nežiadúceho ochlpenia na tele s dlhodobým účinkom. Keďže pri nej dochádza k vytrhnutiu chĺpka aj s korienkom, trvá niekoľko týždňov, kým znova narastie. Spolu s nežiaducimi chĺpkami je odstránená aj vrchná vrstva odumretej kože, takže depilácia zanecháva nohy jemné a hladké. Depiláciu voskom je potrebné opakovať v pravidelných intervaloch, avšak jej výhodou je, že chĺpky zanecháva na rozdiel od žiletky jemné a ohybné. Tento typ depilácie je vhodný rovnako pre dámy ako aj pánov a je možné aplikovať ho na takmer akejkoľvek lokalite na tele – od hornej pery, cez podpazušie, chrbát až po lýtka.

 

Dĺžka ošetrenia je vždy závislá od plochy, ktorá sa depiluje. Môže teda ísť o 10 minútové ošetrenie v prípade hornej pery alebo hodinové v prípade kombinácie rôznych lokalít na tele.

 

 

Je depilácia bolestivá ?

Depilácia voskom môže byť pre niektorých klientov bolestivá, všetko však záleží od individuálneho prahu bolesti. Keďže vosk sa odtŕha rýchlym a prudkým pohybom, bolesť je veľmi krátka a väčšina klientov ju pociťuje iba ako štípanie. V mnohých prípadoch klienti po čase bolesť prestanú vnímať úplne.

Postup depilácie

 – depilovaná oblasť sa vyčistí, dezinfikuje

 

 – zohriaty depilačný vosk sa aplikuje na požadovanú oblasť

 

 – následne sa naň priloží kus pevnej látky. Ten sa potom prudkým pohybom strhne v protismere rastu chĺpkov

   

 – zvyšky vosku, ktoré zostanú na pokožke, sa odstránia pomocou hojivého oleja

 

 – po ošetrení nanášame po depilačný krém, vďaka ktorému sa pokožka dezinfikuje a zabezpečí nám, aby chĺpky nezarastali

Online rezervácia

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.